Mbi 42 gradë, ja cili qytet do të përjetojë temperatura ‘ferri’ ditën e nesërme

by editor

Dita e martë do të sjellë sërish rritje të temperaturave në të gjithë territorin, ku në disa zona të vendit termometri do të shënojë deri në 42 gradë celcius.

Advertisements

Tirana, Elbasani dhe Berati do të jenë qarqet kur pritet të shënohen temperaturat më të larta.

Advertisements

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i perëndimi dhe shpejtësi mesatare 2-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e zonave luginore në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10-13 m/sek, valëzimi në dete 1-3 ballë.

You may also like