Një nga vëllezërit m*sakroi me thikë Florian Selimin, tjetri i arrestuar në Gjermani, ndërsa i ati i dënuar për vrasjen e kunatit, e shkuara kriminale e familjes së Azgan Mernices

by editor

Zbulohet e shkuara kriminale e anëtarëve të familjes së 23-vjeçarit Asllan Mernica alias Azgan Mernica, i cili qëlloi për vdekje efektivin Novruz Cenaliaj.

Një nga vëllezërit e tij, Kiri Mernica ka masakruar me thikë Florian Selimin në gusht të vitit 2019 në Fier.

Mësohet gjithashtu se vëllai i tjetër i 23-vjeçarit ndodhet në burg në Gjermani, ndërsa babai i tyre ka bërë 20 vite burg vrasjen e kunatit.

Policia e Fierit dhe RENEA dyshojnë se bindjen se Azgan Mernica fshihet në zonen e Apolonise se fierit dhe Havaleas.

Gjithashtu i riu ka armën e krimit me vete.

You may also like