Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe reshje shiu lokale në skajet verirorë.

Era do të fryjë me drejtim veriperendim (NW) me shpejtësi 8–15 msek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3–4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 8/22°C

Zonat e ulëta 10/26°C

Zonat bregdetare 12/26°C

You may also like