Plagosi rëndë kryeministrin sllovak, zbardhet dëshmia e autorit pas arrestimit: E qëllova sepse…(Video)

by editor

Këto pamje janë regjistruar pasi ai është arrestuar, ndërsa referuar mediave të huaja, ka deklaruar se sulmin ndaj Robert Fico e ka kryer pasi nuk bie dakord me politikat e qeverisë së tij.

Autori është një shkrimtar i njohur në vend, ndërsa tashmë pritet që të merret në pyetje dhe të zbardhet dinamika e plotë e ngjarjes së rëndë.

Nga ana tjetër, raportohet se Fico ndodhet në gjendje kritike për jetën.

You may also like