”Rrebeshe dhe …”/ Parashikimi i motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira , reshje shiu dhe rrebeshe.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 7/14°C

– Zonat e ulëta 12/19°C

– Zonat bregdetare 14/18°C

You may also like