Rrezikoi mbytjen për shkak të dallgëve, dërgohet me urgjencë në spital 40 vjeçari

by editor

Një 40-vjeçar ka rrezikuar mbytjen disa minuta më parë në plazhin e Tales, Lezhë.

Advertisements

Mësohet se shkak kanë qenë dallgët e shumta, ku vrojtuesit e plazhit i kanë kërkuar pushuesëve që të dalin në breg.

Advertisements

Burime bëjnë me dije se nxjerrja në breg dhe shpëtimi i 40-vjeçarit u bë e mundur falë ndërhyrjes së pushuesëve, vrojtuesve dhe punonjësve të lokaleve aty pranë.

Pasi mori ndihmën e parë nga të pranishmit, 40-vjeçari u dërgua në spitalin rajonal, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

You may also like