Tërmet me magnitudë 6.4 ballë “shkund” këtë vend, ja ku ishte epiqendra

by editor

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka ndodhur pak më parë në zonën detare në perëndim të ishullit Vankuver në Kanada, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së (USGS).

Advertisements

Epiqendra e tërmetit ndodhet 215 kilometra në jugperëndim të qytetit të Tofinos dhe thellësia fokale llogaritet në rreth 10 kilometra.

Advertisements

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të konsiderueshme materiale nga tërmeti.

You may also like