Tifozët ngjyrosin kuqezi Dortmundin, shqiptarët mbushin sheshet, këndohet dhe kërcehet shqip!(Foto)

by editor

Shqipëria këtë të shtunë luan me Italinë në ndeshjen e parë të finaleve të kampionatit evropian.

Advertisements

Një sfidë që pritet të dhurojë emocione dhe spektakël për të gjithë shqiptarët kudo që janë kjo dhe për faktin se stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit pritet të ketë rreth 50 mijë tifozë shqiptarë në mbështetje të kombëtares.

Advertisements

Festa ka nisur disa orë përpara. Atmosfera është e mrekullueshme.

You may also like