“Votat i blini me ilaçe e patronazhistë”, Vokshi debaton ashpër: Ju doni…

by editor

Janë ngritur tonet në Komisionin për Çështje Sociale dhe Shëndetësi. Albana Vokshi ka debatuar me sekretarin Ilirian Pendavinji, duke e akuzuar se kjo mazhorancë i ka blerë votat me ilaçe dhe kura.

Advertisements

Albana Vokshi ka debatuar me sekretarin Ilirian Pendavinji, duke e akuzuar se kjo mazhorancë i ka blerë votat me ilaçe dhe kura.
Pjesë nga biseda:

Advertisements

Vokshi: Të ishte për ju nuk duhet të ekzistonte opozita, madje edhe vendin tuaj, të mos ishit ju por 140 Edi Rama. Kryetarët e opozitën duhet ti caktoni ju…
Pendavinji: Shyqyr ju kemi ju!

Vokshi: Po shyqyr që jemi ne. I keni vjedhur dhe abuzuar votat, keni përdorur bandat kriminale dhe patronazhistët që i vini koordinator në dyert e spitaleve ndaj silleni me abuzim ndaj pacientëve, sepse atë votën ia keni blere më një kurë, me një ilaç.
Nëse do të reagonim për raportin e KLSH mbase gjërat do të ishin pak më ndryshe.

You may also like